Alfa hundi teooria populariseeris sama mees, kes selle hiljem ise ümber lükkas, David Mech. Mech kirjutas 60-ndatel läbi viidud uuringute põhjal raamatu “Hunt”, mis kirjeldas huntide elu karjas kui alfa ja beeta võitlust võimu pärast. Kuid tema enda hilisemad uuringud näitasid hoopis midagi muud.

AGA MIKS NII JUHTUS? Nimelt esimesed uurimused, mis huntidest tehti, tuginesid vangistuses peetud ja inimeste poolt kokku pandud karjal. Hiljem, kui Mech uuris hunte looduses sai ta aru, et hundid elavad tegelikult armastavas ja hoolivas perekonnas. Karja juhivad ema ja isa hunt. Mitte mingisugust võimu võitlust karjas elavate huntide vahel ei toimu.

Koer on küll hundist erinev liik, kuid ka tal ei ole mingit soovi domineerida. Seega ära solvu kui su koer siseneb uksest enne kui sina, sööb enne sind, magab sinu kohal diivanil või tervitades hüppab sinu peale. Ta ei taha olla sinust parem, sulle kohta kätte näidata või olla karja liider. Ta tahab, et keegi hoiaks ja armastaks teda ning õpetaks heatahtlikul ja talle arusaadaval viisil, kuidas olla parim lemmikloom.

David Mech on aastakümneid näinud vaeva, et inimesed õige teooria omaks võtaksid. Kahjuks, aga levis tema esimene teooria nii hästi, et inimesed usuvad seda siiani. Sellepärast kannatavad ka paljud koerad.