Jagan Sinuga vapra koera Blacky lugu. Blacky on üks viiteistkümnest loomast, kelle me mõni nädal tagasi Ukraina sõjakoldest päästsime. Ta on teistest enam pidanud oma elu eest võitlema. Mõnusas karantiinikodus sai ta veeta kahjuks vaid paar päeva. Teda tabas ootamatult äge oksendamine ja verine kõhulahtisus. Blacky oli haiglas pea kolm nädalat ja suunati nüüd kodusele ravile. Arstid kiindusid Blackysse kohe – vaatamata raskustele on ta imelise iseloomuga ja väga leplik. Senine ravi on läinud maksma ligi 5000 eurot. Aita tasuda Blacky haiglaarve ja edasise ravi eest, et ta kiiresti paraneks.

Blacky elu on ohus

10. märtsi hommikul hakkas imetore ja armas Blacky lakkamatult oksendama ja varem märgatud kõhulahtisus muutus väga ägedaks. Viisime Blacky EMÜ Väikeloomakliinikusse. Oli teadmatus, kas ta jääb ellu või mitte. Kuna haiguse tekkepõhjus ei olnud teada, alustati koheselt intensiivset ravi mitme erineva haiguse vastu. Mitmed analüüsid saadeti isegi Saksamaale täiendavaks kontrolliks.

Blacky saab diagnoosi

Blackyl on trombotsütopeenia ehk liiga vähe vereliistakuid veres. Kardeti, et tal võib tekkide kopsuverejooks. Elulootus oli seetõttu vahepeal väga-väga madal. Arstidel õnnestus kindlaks teha, et Blacky seisundit teevad halvemaks parasiidid Capallaria ja Neospora caninum. Viimane põhjustab ka neosporoosi, mis tekitab probleeme nii liikumisele kui südametööle. Vajadusel tehakse talle täiendavaid analüüse, et ravi suunata.

Blacky tervis liigub ülesmäge

Ravi jooksul on meie sõber väga palju kaalust kaotanud ning tema välimus on tundmatuseni muutunud. Blacky isu on taastunud, kuid ta pole veel juurde võtma hakanud. Ka kõhulahtisus on nüüdseks peaaegu kontrolli all. Sel nädalal saab Blacky lõpuks kodusele ravile, kus ta saab aias jalutada ja toas puhata. Järgime seal endiselt rangelt karantiinitingimusi. Kuigi Blacky tervis on taastumas, vajab ta väga Sinu abi. Haiglaarve läheb kokku maksma ligi 5000 eurot. Sellele lisanduvad edasised ravimid, ravitoit ja analüüsid. Anneta, et Blacky saaks terveks ja elada rõõmsat elu sõja käest pääsenud koerana.

ANNETA!