Fotod: Inari Leiman

Ilmauperpallid jätkuvad ka veebruaris: kord on maa roheline, siis jälle valge, kord taevas sompus, siis piilub päike. Üle loomaaia kostuvad kurgede valjud kruugutused. Peale õnnekurgede, kes jahedamagi ilmaga õues käivad, lubati nüüd välja jalutama ka stepiasukad neitsikured. Läheduses elav hiina goral, kes pisikesi hapraid neitsikurgi sügisest saadik näinud ei olnud, tõi seepeale üllatusest kuuldavale madalaid kähedaid klähvatusi.

Ilvesed kullimäel on loobunud kaslastele omasest unisusest ja liiguvad kevadehõngulises aedikus aktiivselt ringi. Tähelepanelik ilvesevaatleja võib märgata, et nüüd on isailves Charik hästi tagasihoidlikuks muutunud, emailves Dikuša aga on tähtsust täis ja hoiab kõike oma kontrolli all – lähenemas on ilveste pulmaaeg.

Põnev on jälgida, kui põhjalikult muskusveised aegajalt enese sügamise ette võtavad. Rahulikult ja metoodiliselt sügavad nad kordamööda kõiki oma jäsemeid, kasutades selleks nii aedikus lamavaid palke kui ka iseoma sarvi. Jämedate palkide vastu on väga mõnus ka taguotsa, pead ja sarvi nühkida.

Peagi kolmeaastaseks saav valge kaksküürkaamelinooruk Bulat, kel seljas isasele kohane uhke, tihe, kohev j