Fotod: Inari Leiman

Troopiliselt soojas ja niiskes Kagu-Aasia vihmametsahoones vidistavad valge-kuldnokad, viljub banaan, vohab lopsakas taimestik ja vuliseb kosk. Läinud nädala neljapäeval pääsesid kalakassid ja aasia sõrmiksaarmad esmakordselt ekspositsioonialale uudistama oma uut taimestikurohket elupaika.

Kalakassidest oli nagu ikka julgem emasloom, kes peale lühikest uudistamist luugiaval sisenes aedikusse ja kutsus seejärel ka isase uut eluala üle vaatama. Koos ja ükshaaval nuuskisid nad läbi kõik aediku erinevad tasandid: tungisid maapinnal läbi taimestiku, turnisid okstel ja teritasid küüsi, mõõtsid silmadega võimalusi müüriorvadesse hüppamiseks, sulistasid käppadega basseinivees ja närisid basseini veerde istutatud maohabeme puhmaid.

    

Tommi püüdis aegajalt kaaslase tähelepanu vaikse krigiseva näugumisega. Coral-Rosa aga leidis endale mõnusa keskse ja hea ülevaatega lesimisplatsi, kus silma kergelt looja lasta.

Kalakasside elupaiga kõrval asuvat veidi avaramat ja suuremate basseinidega aedikut asusid avastama aasia sõrmiksaarmad. Nagu sõrmiksaarmatele kohane on ka selle noore paari deviis: „Me teeme kõike koos!“. Nii on julgem ja saab ka kaaslase avastustel silma peal hoida.

  

Lühikeste väledate uudistamisretkedega turvalisest pesapaigast uurisid saarmad tasapisi läbi oma uued valdused, kiikasid basseinidesse ja leidsid pinnast kaevates isegi midagi hamba alla.

Nädalaga on selgunud, et saarmad aedikusse istutatud taimedele ei halasta: nad sikutavad taimi välja ja tassivad need oma pesapaikadesse aluspanuks.

Loomad ei ilmuta haigusseisundeid tihti kuni viimase hetkeni, siis aga on juba liiga hilja.

Loomaaed teatab sügava kurbusega, et möödunud neljapäeval suri lakkhunt Walter. Eelmise aasta juunis Austriast Herbersteini loomaaiast toodud ja detsembris kolmeaastaseks saanud lakkhundipoiss näitas enesetunde halvenemist välja vaid paar päeva enne neljapäeval haiguse diagnoosimiseks tehtud anesteesiat. Eesti Maaülikooli kliinikumi spetsialistide teostatud lahangul leiti raskekujulisi patoloogilisi muutusi kuseelundites, neerukive ja hulgaliselt põiekive.

Just kotkaste kaitse päeval, mida tähistatakse üle maailma 10. jaanuaril, alustas meie üheksa-aastane hiid-merikotka emaslind lendu üle Atlandi ookeani Põhja-Ameerikasse. Lend toimus lennuki pardal ja sihtkohaks oli National Aviary Pittsburghis Pennsylvania osariigis. Meie kotkaemandal saab olema väärikas ülesanne anda järelkasvu ohustatud hiid-merikotkaste arvukuse suurendamiseks.

Habekotkaste eeskujul kõhvitsevad kullimäel pesade kallal ka raisakotka ja kaeluskotka isaslinnud.

Detsembri lõpul soojas siseruumis sigimishooaja esimese muna munenud argusfaasanid munesid sel nädalal taas.

Laupäeval, 14. jaanuaril on jälle prii sissepääs kõigile kuni 19-aastastele loomaaiakülalistele.

Kolmapäeva, 18. jaanuari õhtupoolikul toimub keskkonnahariduskeskuses toitumisteadlase Raivo Voki põnev loeng teemal „Kas elame, et süüa või sööme, et elada?“.

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: