Fotod: Inari Leiman

Troopiliselt soojas ja niiskes Kagu-Aasia vihmametsahoones vidistavad valge-kuldnokad, viljub banaan, vohab lopsakas taimestik ja vuliseb kosk. Läinud nädala neljapäeval pääsesid kalakassid ja aasia sõrmiksaarmad esmakordselt ekspositsioonialale uudistama oma uut taimestikurohket elupaika.

Kalakassidest oli nagu ikka julgem emasloom, kes peale lühikest uudistamist luugiaval sisenes aedikusse ja kutsus seejärel ka isase uut eluala üle vaatama. Koos ja ükshaaval nuuskisid nad läbi kõik aediku erinevad tasandid: tungisid maapinnal läbi taimestiku, turnisid okstel ja teritasid küüsi, mõõtsid silmadega võimalusi müüriorvadesse hüppamiseks, sulistasid käppadega basseinivees ja närisid basseini veerde istutatud maohabeme puhmaid.

    

Tommi püüdis aegajalt kaaslase tähelepanu vaikse krigiseva näugumisega. Coral-Rosa aga leidis endale mõnusa keskse ja hea ülevaatega lesimisplatsi, kus silma kergelt looja lasta.

Kalakasside elupaiga kõrval asuvat veidi avaramat ja suuremate basseinidega aedikut asusid avastama aasia sõrmiksaarmad. Nagu sõrmiksaarmatele kohane on ka selle noore paari deviis: „Me teeme kõike koos!“. Nii on julgem ja saab ka kaaslase avastustel silma peal hoida.