Looduses oma elu elav kobras on nutikas loom, kes suudab vett paisutades ise endale elupaiga sobivaks kohandada ja nii ka elurikkust juurde tuua.
Inimesele võib kobras aga tülikas tegelane olla küll. Mudib ta siis kuskil asulas omale ümbrust meelepäraseks või maiustab mahlase metsanoorendikuga. Ka näiteks lõhejõgedel püütakse kobras välja, sest kui ta mingi jõelõigu kalade ees sulgeb, on ta samasugune paisutaja nagu inimene, aga vee erikasutusluba paisu rajamiseks ei oska ta mitte küsidagi.
Asulasse kolinud kopraga enamasti midagi halba ei juhtu, näiteks on küllaltki väike tõenäosus, et ta auto alla jääb. Tuletame aga meelde, et ühtegi võõrast looma puutuma või liiga lähedalt vaatama/pildistama minna ei tasu! Kopraperes on kõigil hambad nagu teravad peitlid, millega ka inimese näpu ära hammustamine pole suurem vaev. Teada on ka juhtumeid, kui koer on kopralt saanud pureda ja vajanud loomaarsti abi.
Asulates elavatest kopraperedest vabanemiseks peab lahenduse leidma kohalik omavalitsus. Keskkonnaamet on valmis omavalitsustele igati nõuga kaasa aitama. Sellel videopildil on näha ühe Järvamaa metsas elava kopra tegemisi.