Mereseire eesmärgiks on Eesti merealade vee kvaliteedi ja seisundi hindamine hüdroloogiliste, morfoloogiliste, füüsikalis-keemiliste, bioloogiliste, sh elustikus ja põhjasetetes määratavate näitajate kaudu, muutuste jälgimine ja prognoosimine, analüüsides nende põhjuslikke seoseid inimtegevuse ja looduslike protsessidega (sh kliimamuutuste mõju), aga ka võimalike ohuolukordade kindlaks tegemine ja vältimine.

Avaldasime Keskkonnaportaalis 2022. aasta mereseire tulemusi kajastava videoloo ja Keskkonnaagentuuri blogis põhjalikuma postituse, kus toome välja möödunud aasta 9 kõige tähelepanuväärsemat tulemust mereseirest.

Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist Timo Torp toob välja mõned põnevamad tulemused: 2022. a tulemustest: „Näiteks on peaaegu kõikidel seirealadel märgata põisadru ohtruse vähenemist. Põhjusi peab välja selgitama edasise seire käigus. Möödunud seireaastad on aga näidanud, et viimaste aastate soolsuse tõus on hakanud positiivselt mõjuma põhjaloomastiku liigilisele koosseisule – on märgata balti lamekarbi arvukuse tõusu.“