Plakat ja video: Nähtamatud loomad/Kaadrid seafarmidest paljastavad masstootmise õuduseid

Rahvusvaheline loomakaitse organisatsioon Compassion in World Farming paljastas salajased kaadrid Euroopa seafarmidest, kus loomad on kinni väikestes puurides oma väljaheidete sees. Lisaks on nad hirmul ja igapäevane elu on puhas piin.  Kuueteistkümnes Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa ja Poola farmis filmitud kaadrid näitavad ilmekalt, millistes õõvastavates tingimustes emiseid tööstusfarmides peetakse ning see kõik on täna veel seadusega lubatud.

Eestis võitleb farmiloomadele paremate tingimuste loomise eest kõige edukamalt MTÜ Nähtamatud Loomad ja nende sõnul pole meil olukord karvavõrdki parem. Organisatsioonil on parasjagu käimas kampaania, milles kutsutakse parandama elutingimusi seafarmides ja lõpetama nädalavanuste põrsaste tuimestuseta sabade lõikamise. Tuhanded inimesed on seda algatust juba toetanud.

Euroopa Komisjon lubas hakata tegelema seadusandlusega, mis keelustaks Euroopa farmiloomade puuris pidamise. Rahvaalgatus on kogunud juba ligi 1,4 miljonit allkirja üle Euroopa. Ka sina saad kaasa aidata ja tee seda SIIN