Värske uurimus näitab broilerite kannatusi jaeketile Lidl liha tootvas farmis. Haiged ja vigastatud kanad suudavad vaevu püsti seista. Tuhanded linnud on tootmishoonesse nii tihedalt kokku surutud, et põrandat ei ole näha.

Lidl, üks suurimatest Euroopa jaekettidest, põikleb kõrvale loomade heaolu eest vastutuse võtmisest. Lidli peamine konkurent Aldi ja paljud teised jaeketid tegutsevad juba pühendunult selle nimel, et tõsta lihaks kasvatatavate kanade heaolu tööstuslikus tootmises.

Lidl lubab kõrgemat heaolu munakanadele, kuid ignoreerib liigse valikulise aretuse tõttu tekkinud broilerite heaolu probleeme – linnud on aretatud kasvama ebaloomulikult suureks väga lühikese aja jooksul. See teeb nad haigeks ning põhjustab valu ning kannatusi.

Ainukesena Baltikumis ei ole Lidl Eesti avalikult liitunud Lidl jaekettide rahvusvahelise lubadusega – loobuda aastaks 2025 puurikanade munade müügist ning kasutamisest oma kaubamärgi toodete valmistamisel.

Selleks, et olukorda parandada, peab Lidl rakendama “Broileri Palve” European Chicken Commitment kriteeriumid. See tähendab, et lindudel on tootmisruumides rohkem ruumi ja võimalusi kasutada õrsi ning eelkõige tervemad kehad, mis tuleneb aeglasemini kasvavate broileri tõugude teadlikust valimisest

Sinu allkiri suunab Lidlit kiiresti lahendama kõige kriitilisemaid probleeme oma tarneahelates. Andes oma allkirja, osaled rahvusvahelises loomakaitseorganisatsioonide koalitsiooni Open Wing Alliance mõjutuskampaanias Lidl jaekettide vastu. Oled osa muutusest ning aitad parandada miljonite kanade elu. Aitäh, et toetad kanu!

Aita tõsta broilerite heaolu ja anna oma allkiri SIIN