“Austraalia nimetas kolmes piirkonnas koaalad ohustatud liigiks, pärast seda kui nende elupaigad on hävinenud nii põua, maastikupõlengute kui ka metsaraie tõttu. Keskkonnaminister Sussan Ley ütles, et koaalad said ohustatud liigi staatuse New South Walesi ja Queenslandi osariigis ning Austraalia pealinna piirkonnas. Seni oli tegu ohualti liigiga,” vahendas CNN.

Teadlased juba ammu hoiatasid, et see ikooniline Austraalia imetaja võib välja surra, kui valitsus ei võta nende loomade ja elupaikade kaitseks viivitamatult midagi ette. Austraalia on viimase kolme aasta jooksul kaotanud umbes 30% oma koaaladest, teatas Austraalia Koala Fond eelmisel aastal. 2019.–2020. aastate maastikupõlengutes hukkus või sai viga üle 60 000 koaala. Kuid nende elupaiku jäi vähemaks juba enne tulekahjusid, tulenevalt põllumajanduse, linnastumise, kaevandamise ja metsaharimise mõjust. Koaalad elavad peamiselt eukalüptimetsades Austraalia idaosariikides ja rannikualadel.

Keskkonnaühendused tervitasid valitsuse otsust, kuigi nende sõnul oleks see pidanud juhtuma palju varem. “Me poleks kunagi tohtinud lasta asjadel jõuda nii kaugele, et meil on oht riigi ikoon kaotada,” ütles Rahvusvahelise Loomakaitse Fondi juht Josey Sharrad ja lisas, et kui nad ei suuda kaitsta Austraaliale endeemilist ikoonilist liiki, siis millised võimalused on vähem tuntud, kuid mitte vähem tähtsatel liikidel?”

Video: BBC News