28. jaanuaril kella 12.00 paiku viskas noor naine teiste loomaaia külastajate silme all väikese tüdruku karuaedikusse, vahendas Taškendi loomaaia pressiteenistuse šokeerivat uudist ajaleht Gazeta.uz. Naise motiivid polnud teada ja juhtumi uurimiseks algatati kriminaalmenetlus. 

“Aedikus lebanud Kaukaasia pruunkaru Zuzu jälgis naise tegemisi, kes viskas tüdruku üle metallaia. Külastajatel ja loomaaia töötajatel ei õnnestunud teda peatada,” seisis loomaaia avalduses. “Karu Zuzu laskus aeglaselt kraavi, lähenes tüdrukule, nuusutas teda ja kõndis minema.  Kiskjate osakonna töötajad reageerisid kiiresti ja hakkasid teda siseruumi meelitama, kuhu ta ka kohe tõrgeteta sisenes.”

Imede ime!

Laps eemaldati aedikust ja tema tervislikku seisundit kontrollinud meditsiinitöötaja tuvastas vaid ligi 5 meetri kõrguselt kukkumise tagajärjel tekkinud sinikad ning muid nähtavaid tõsiseid vigastusi ei tuvastatudki. Laps toimetati põhjalikumaks ülevaatuseks siiski haiglasse.

“See juhtum iseloomustab meie Zuzut kui tasakaalukat kiskjat, kes ei tunne viha inimeste vastu. Eriti tahaks ära märkida osakonna töötajate poolt vangistuses elava kiskjaga õiget ümberkäimist, nende lahket ja hoolikat suhtumist karusse. Temaga töötades ei ilmuta nad ebaviisakust, püüavad Zuzut kogu aeg maiustega hellitada ning suudavad isegi sellises ekstreemses olukorras tema käitumist kergesti kontrollida,” märkis loomaaia administratsioon.

Zuzu toodi Taškendi loomaaeda 2017. aastal Bakuu loomaaiast ning kõik töötajaD armusid temasse pea koheselt, sest karu oli väga mänguhimuline ja seltskondlik. Praegu uurivad õiguskaitseorganid selle juhtumi põhjuseid ning laps on jätkuvalt arstide järelevalve all. Taškendi loomaaed kannab kõik arstiabiga seotud kulud. Naise suhtes algatati kriminaalasi paragrahvi, mis käsitleb mõrvakatset raskendavatel asjaoludel, alusel.

Zuzu – hea südamega kangelane

“Pole saladus, et seoses viimaste sündmustega on veelgi suuremaks avalikkuse lemmikuks saanud meie karupoeg Zuzu, kes pälvis lugupidamise mitte ainult meie kaasmaalaste, vaid ka hoolivate inimeste seas üle maailma. Seega otsustasime korraldada Zuzu demonstratiivse söötmise, mida said kõik külalised jälgida. Meie töötajad kinkisid talle puu- ja juurviljavaagna, kust kõigepealt söödi ära kõik viinamarjad, sest ta armastab neid väga. Seejärel pistis ta nahka mahlased juurviljad,” lisas Taškendi loo