Kirjeldus

Paksusabalised gekod on ööaktiivse loomad, kes päevasel ajal varjuvad ning peavad jahti õhtuti ming öösel.Aafrika paksusabalist gekot peetakse hetkel üheks loepardgeko konkurendiks lemmiklooma turul. Paksusabalised gekod on silmalaugudega nagu leopard gekodki. Erinevalt teistest gekodest saavad nad oma silmalaugusid ka liigutada. Sarnaselt leopard gekole puuduvad ka paksusabalistel gekodel padjakesed jalgadelt, mistõttu nad ka ei saa ronida nii hästi kui teised gekod.

Põhilise aja veedavad nad maapinnal ja vaid väga harva ronivad kividele. Looduses võib paksusabalisi gekosid leida Lääne Aafrikas, Nigeeriast Senegalini. Täiskasvanud gekod on tugeva kehaehitusega. Isased gekod kasvavad kuni 23 cm pikkuseks ja kaaluvad 100g ning on suuremad emastest, kes kasvavad keskmiselt ainult 20 cm pikkuseks ja kaaluvad 80g.
Paksusabaliste gekode eluiga on võrreldes leopard gekoga lühem. Keskmiselt elavad nad vangistuses 8-10 a aga heade elutingimuste puhul võivad elada kuni 15 ja rohkem aastat.

Hoolitsemine

Ühe paksusabalise geko majutamiseks on vaja vähemalt 51x40x40 cm terraariumit ja kui on plaan soetada 2 isendit, siis võiks terraarium olla vähemalt 61x40x40 cm ja iga lisa isendi puhul võib terraariumi pikkusele lisada umb. 30 cm. Terraariumi laiust ja kõrgust ei pea suurendama oluline on just terraariumi pikkus.

Päevane õhutemperatuur terraariumis peaks olema 26 kuni 32 kraadi ja ööseks võib temperatuur langeda kuni 22 kraadini. Loomal peaks olema ka üks koht terraariumis, kus temperatuur ulatud 35 kraadini. Oluline on temperatuuri puhul jälgida, et üks terraariumi ots oleks jahedam kui teine, et geko saaks valida endale sobiva õhutemperatuuri. Talvisel perioodil võiks päevane temperatuur langeda 8-12 nädalaks 22-24 kraadini. Sobiv õhuniiskus paksusabalise geko terraariumis on 50-70%. Päeva pikkus, kus lambid põlevad võiks olla 10 tundi.

Vivaariumi põhjavooderduseks sobib kõige paremini paari sentimeetri sügavune liiva ja turba segu kiht, mis võiks olla kaetud puulehtedega. Oluline on terraariumisse tekitada peidukoht gekole, kuhu ta päeval peituda saaks. Lisaks peidupaigale on vaja ka samblaga karbikest, mis oleks koguaeg niiske, sest paksusabalisetele gekodele meeldib niiskus ja see aitab ka neid kestumisel.
Kindlasti peab olemas olema ka anum värske veega. Veeanum peaks olema nii madalate servadega, et geko ulatub jooma ja väikeste poegade puhul peaks vaatama, et neil ei oleks võimalust jooginõusse ära uppuda. Selle vältimiseks lihtsaim moodus, on panna vette kivikesi
Paksusabaliste gekode menüü on sarnane teiste gekodega. Põhiline osa menüüst võiks koosneda kilkidest või prussakatest. Vahel võib pakkuda ka puuviljapüreed või natuke mett. Kuna paksusabalised gekod ei vaja UV valgust, siis tuleb nende toit enne söötmist kokku teha kaltsiumi ja vitamiini pulbriga.
Kaltsiumi lisandit võib toidule igakord lisada aga multivitamiini lisandit üks kord iga nelja söögikorra kohta, kuna multivitamiini üledoseerimine on looma tervisele ohtlik.

Nagu ka teisi gekosid, ei või ka paksusabalisi gekosid pidada mitut isast looma koos.  Sobiv grupp oleks üks isane ja mitu emast. Isased võitlevad omavahel surmani. Üldiselt on aga need gekod väga vähe agresiivsed. Emased võivad rünnata vaid paari tunni jooksult vahetult pärast munade munemist.