Fotod ja video: Loomapäästegrupp

Taolist küsimust kuulsin eile lausa kolm korda ja sestap võtan teema korraks veel üles, kuigi sellest olen juba juttu teinud. Üsna samasugust abi osutame nagu Eesti loomadelegi, aga toon konkreetselt välja, mille eest kliinikutele antud projekti raames maksame:

  1. Ülevaatus loomaarsti poolt
  2. Kiibi paigaldus
  3. Euroopa lemmikloomapassi väljastamine
  4. Ajutiselt LLR kandmine
  5. Kompleks- + marutaudivastane vaktsiin
  6. Sise- ja välisparasiitide tõrje
  7. Toit (algatuseks vähemalt üheks kuuks, hiljem anname juurde kui vaja)
  8. Rihmad, liiv, riided ja mud tarvikud vastavalt vajadusele
  9. Kordusvaktsineerimine 30 päeva pärast

Kui loomal on mingi tervisehäda, siis seda hakkame lahendama juba eraldi kokkuleppe alusel loomaarstiga. Tõbiseid ja erakorralist abi vajavaid loomi on olnud aga vähe. Kaks kutsikat vajavad topelthammaste eemaldamist ja ühel neist on opp juba tehtud. Epilepsiahoogude käes vaevlev kokkerspanjel Airon saab Erivet kliinikusse esmaspäeval kell 9 ja silmaoperatsiooni vajava koerakese aeg on Tartu Sodalise kliinikusse pandud 20. aprilliks. Valesti kinnikasvanud käpa korrigeerimine on omaniku otsustada, aga tänaseni pole ta soovi ortopeedi juurde minna avaldanud. See oleks ilmselt ka kõige suurem väljaminek, aga küll me siis teie abi palume kui vajadus käes.

Laias laastus jäävad arved alla 50 euro ja sellest naksab europass sõltuvalt kliinikust 14-21 eurtsi ehk, et papitükk on kallim kui ravi. Poolakad on omadega tänaseks nii kaugel, et kohe piiril saavad lemmikloomad kiibi ja marutaudivastase vaktsiini ning ka see toob kulud alla. Juhul kui põgenikul on olemas rahvusvaheline Ukraina lemmikloomapass, siis europassi pole vaja. Enamasti seda siiski soovitakse. Tartumaal suruti põgenikud kahetsusväärselt sundseisu ja nad kraapisid arvete tasumiseks raha kokku, sest kuulujutu kohaselt oleks lemmikud muidu hukatud. Nõme olukord ja siiraste vabanduste saatel kompenseerisime juba makstud arveid summas 245 eurot.

Loomapäästegrupp eraldi annetuskampaaniat ukrainlaste tarbeks ei teinud ja ca 50 looma on abi saanud tänu meie püsiannetajatele. Suur aitäh ja kuigi me liigse bürokraatia vältimiseks koostööd riigi ega teiste ühingutega antud projekti raames ei tee, siis oleme ka omapäi rokkides suurepäraselt hakkama saanud. Nüüd näikse raskuskese koonduvat Saaremaale, aga oleme ka selleks valmis. Ilma lojaalsete toetajateta poleks see kõik aga kindlasti õnnestunud ja sestap teen ühe kummarduse veel.

Kevad on käes ja loomapäästjatele tähendab see kõige hullemat aastaaega, sest uut elu alustavate liikide järeltulijad kipuvad inimeste loodud tehiskeskkonnas igati jänni jäävat. Eriti puudutab see linde, kes autodele ette jäävad ja ainuüksi Tallinn suudab “toota” umbes 10 vigastatud ja hukkamisele määratud lindu päevas. Möll käib tegelikult aeglastel tuuridel juba praegu ja sellel nädalal pääses kuuest kajakast eluga vaid üks – tollel oli vaid peatrauma, mis taastus kuid ülejäänutel olid tiivaluumurrud, mida ravida veel ei suudeta.

Sestap tõmbame aprillis sõjapõgenike loomadega seotud tegevustega otsad koomale ja keskendume LPG põhitegevusele ehk erakorralise abi tagamisele. Need Ukraina loomad, kes saatuse tahtel meie hoole alla sattusid, jäävad seda ka tulevikus või vähemalt seniks kui omanikud töö leiavad. Toiduabi anname jätkuvalt edasi nii ukrainlastele ja ka omadele kui nad seda tõesti vajavad. Muretseda pole vaja, sest koostöös PTA ja Eesti Väikeloomaarstide Seltsiga aitavad neid jätkuvalt Eesti Loomakaitse Selts, Eestimaa Loomakaitse Liit ja Varjupaikade MTÜ. Ilmselt on abistajaid veelgi, aga eelmainitud ühingute tegevusest olen vast kõige rohkem kuulnud.

Kõige suurem segadus on möödas ja asi jätab juba organiseeritud mulje. Vaatamata sellele soovitan kõigil loomaomanikel oma lemmikud vaktsineerida ja mitte ainult marutaudi vastu. Kuigi PTA selle välistas, siis LPG on saanud vihjeid, et sõja varjus on hoogustunud ka Venemaalt “koertepäästmise” sildi all toimuv äri. Olgu sellega nagu on, aga vaktsineerige! Parem karta kui kahetseda! Põgenike loomad olid juba Ukrainas omanike poolt valdavalt vaktsineeritud ning nende puhul ma suurt ohtu ei näe. Teiste suhtes olen aga ettevaatlik küll. Jääge terveks! Jäägu te lemmikud terveks!

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: