Kirjeldus 

Looduses elavad leopardgekod Iraanis, Afganistaanis, Pakistanis ning India loodeosas. Elupaikadeks on enamasti kõrbed, kivised ning kuivad rohumaad. Leopardgekod on öise eluviisiga. Päeval kaevuvad nad kivide vahele või pinnasesse.
Leopard geko on öise eluviisiga sisalik. Ta on väga hea lemmik nii lastele kui ka täiskasvanutele, kuna ei vaja väga suurt hoolitsust ja on suhteliselt sõbralik loom. Käsitlemisel on nad enamasti rahulikud.

Kodustes tingimustes on väga oluline, nende looduslikku keskkonda võimalikult täpselt jäljendada. Seetõttu tuleb terraariumisse panna dekoratiivseid kivisid ja teisi varjupaiku.Täiskasvanud leopardgeko paari pidamiseks sobib terraarium mõõtmetega 80x60x30cm. Iga järgneva emase looma lisamisega võiks ka terraariumi pind 15% võrra suureneda
Aluspanuks sobivad salvrätikud, liiv ja kivid, kuid viimase kahega tuleks olla eriti ettevaatlik, kuna on oht, et loomad neelavad allapanu kogemata koos toiduga alla. Allaneelatud allapanu võib ummistada sisaliku soolestiku ja see võib lõppeda surmaga.

Täiskasvanud isaseid isendeid ei  tohi ühes terraariumis pidada, kuna nad on üksteise vastu agressiivsed. Väikeseid gekopoegi tuleks pidada minimaalselt sisustatud terraariumis, et vähendada vigastuste ohtu. Ühte isast ja mitut emast võib koos pidadada ühes vivaariumis, kui neil on seal piisavalt ruumi ja peidupaiku. Hästi hoolitsetud geko võib elada kuni 20 aastaseks, kuigi enamasti jääb nende eluiga kodustes tingimustes 10-15 aasta vahele.

Leopard gekode keskmiseks pikkuseks on umbes 25 cm. Koorudes on gegod tavaliselt triibulised, kuid peagi lisanduvad triipudele laigud, mis varsti triibud praktiliselt ära varjutavad. Tänapäeval on aretatud terve hulk erineva värvusega leopardgekosid.

Hoolitsus

Leopardgekol peaks olema terraarium, kus oleksid tagatud talle eluks vajalikud tingimused. Soojemas otsas võiks temperatuur olla 26 kuni 30 kraadi, külmemas otsas 21-23 kraadi. Öine temperatuur peaks aga langema 18-20 kraadini. Soojusallikana võib kasutada terraariumi ühes otsas soojenduslampi või poole põhja alla paigaldatud soojendusmatti või –kaablit.
Terraariumis võiks olla vähemalt kaks peidukohta, millest üks võiks asuda soojemal ja teine jahedamal poolel. Üks peidukohtadest võiks olla niiske. Selleks võib kasutada näiteks sisenemisavaga plastikkarpi, mille sisse saab panna niisket sammalt või salvrätikut. Ülejäänud terraarium peaks olema kuiv. Liigne niiskus põhjustab mitmeid terviseprobleeme.

Toitmine

Esimestel elunädalatel, tuleks leopardgekosid toita iga päev väikeste kilkide või muude putukatega. Kui geko vanemaks saab, võib talle anda suuremaid kilke, vastsündinud hiirepoegi ja vahel harva ka jahuusse. Putukad peaksid enne söögiks minemist ise täis söödetud olema. Umbes pooled putukad võiks enne söötmist katta kaltsiumi ja vitamiinipulbriga. Vesi peaks olema madalas ja raskes anumas, kuna kõrgemaid ja kergemaid anumaid on väga lihtne ümber ajada. Noorte sisalike puhul tuleks vette asetada ka kivikesed, et loomad ära ei upuks.

Tervis

Üks iseäralik tunnus leopardgekol on tema keskelt paks saba, kus ta hoiab oma vedeliku ja rasva tagavarasid. Tervel täiskasvanul gekol peaks saba olema peaaegu sama paks kui pea. Terve looma tunneb ära avatud selgete silmade, paksu saba ja ilusa erksa naha järgi. Leopardgekodel on kodustes tingimustes väga vähe haigusi. Põhilised haigused tulenevad valest dieedist või pidamistingimustest.

Paljunemine

Leopard gekod paljunevad vangistuses üsnagi hästi. Reeglina saabub leopard gekodel suguküpsus kaheaastaseks saades. Emane muneb umbes kord kuus 1-2 muna. Selleks peaks tema terraariumisse asetama niiske pinnasega täidetud kast. Mune tuleks inkubeerida temperatuuril 27-32 kraadi. Enne aga kui otsustad gekosid paljundada, peaksid mõtlema, kas sul on piisavalt raha, aega ja teadmisi, et hoolitseda väikeste gekode eest, ja kes saavad nende tulevasteks omanikeks. Iga emane geko võib heade tingimuste puhul muneda 10-20 muna aastas.