Tutvustus

Pärit Ameerika Ühendriikidest, looduslikuks levilaks on Florida ja Kagu-Virginia. Neid kilpkonni leidub kõikjal, kaasa arvatud vähevoolulistes jõgedes, soodes, rabades, roostikes ja tiikides. Populaarne lemmikloom, pidamistingimused on sarnased punakõrv-ilukilpkonnale.
Isased kilpkonnad kasvavad 13-20 cm, emased 20-33 cm. Need kilpkonnad on segatoidulised, vanemaks saades vajavad nad vähem liha- ning rohkem taimetoitu. Täiskasvanud kilpkonn peaks saama 95% oma toidu taimsetest allikatest. Eluiga ulatub looduses kuni 30 , vangistuses isegi kuni 40 aastat.

Pidamine
Beebikilpkonnasid võib pidada alates 40 liitrisest akvaariumist, kuid kasvades vajavad kindlasti rohkem ruumi. Ühe või kahe täiskasvanud kilpkonna jaoks on vaja vähemalt 280 liitrist akvaariumit. Kilpkonnad vajavad nii sügavat vett, et nad saaksid vees end tagurpidi keerata, täiskasvanutel on soovitav veesügavus 41-46 cm. Sobivaks veetemperatuuriks on 22-27 kraadi. Väga tähtis on võimas ja kvaliteetne filter. Need veekilpkonnad vajavad akvaariumis peesitamisruumi, et nad saaksid täielikult veest välja tulla ja UV-B soojuslambi all kilpi kuivatada.

Toitumine
Vette võib neile panna Egeria ja Cabomba taimi, millest nad meeleldi toituvad. Lisaks anda lehtsalatit ja erinevaid kapsalisi ( brokkoli, lehtkapsas jne). Kuna need veekilpkonnad on segatoidulised, siis putukad ja värske kala on olulisteks proteiiniallikateks. Sobib andmiseks ka spetsiaalne kuivtoit.