Levikuala:

Suriname, Guyana, Brasiilia ja Venezuela

Eluviis:

Maapealne, kivide ja juurte all urgudes, sügavas vihmametsas. Päeval on enamasti peitunud ja tuleb välja vaid õhtul ja öösel.

Keskmine suurus:

25 cm jalgade siruulatus. Keha pikkus kuni 10cm (maailma suurim ämblik)

Toitumine:

Kilgid, prussakad, hiirepojad jne.

Pidamistingimused:

80-90% õhuniiskust, 25-28C sooja. Öösel võiks temperatuur langeda 20-23 kraadini. Lähtudes ämbliku suurusest on tal vaja ka suurt eluruumi. Soovitav terraarium täiskasvanud loomale on 60x40x40cm.  Päeva pikkus peaks jääma 8-10 tunnini. Kindlasti on vajalik varjualune (poolik lillepot). Kõrge niiskus on vajalik, kuid pinnas peaks ka aeg-ajalt ära kuivama. Kindlasti peaks olema ka jooginõu. Ideaalselt sobib pinnaseks kookosmuld, u.5 cm paksus.

Üldiselt:

Theraphosa blondi on siini avastatud ämblikuliikidest suurim. Isastel on suur jalgade siruulatus, kuid kehalt emastest väiksemad. Koljat on väga närviline ja ka agressiivne, ettevaatlik tasuks olla ärrituskarvadega, mis lastakse lendu ka väikseima ärrituse puhul. Kõik tarantlid toodavad mürki, kuigi oletatavalt ohutud inimestele. Mesilase mürgile allergilised inimesed on suure tõenäosusega allergilised ka tarantli ja skorpioni mürgile, allergilinereaktsioon võib saada saatuslikuks. Täiskasvanu kihvad võivad ulatuda 2,5cm-ni. Tähelepanu tuleks pöörata ka terraariumi puhastamisel, karvad võivad tekitada tõsist ärritust.

Paaritumine on rahulik, suhteliselt ohutu isasele, kui sugupooled on teineteise suhtes aksepteerivad. Kookon sisaldab vähe mune, u.70, vastkoorunud ämblikupojad on küllaltki suured. Peale esimest kestumist ulatub jalgade siruulatus 2cm.-ni. Noori isendeid tuleks hoida väikestes plastkarpides, kuid tähtis on see, et nad oleksid võimelised oma jalgu sirutama, liiga suures karbis hoidmine võib tekitada liigset stressi, ämblik ei pruugi toitu leida. Koljat on ablas sööja oma elu lõpuni, kasvab kiiresti. Ämbliku kodu ei tohi olla kõrge, sest neile meeldib ringi uidata ja kukkumine võib saada saatuslikuks. Koljat on soovitatav ainult kogenud ämblikupidajale.