Nutirakendusele üleminek sai alguse 1. juulist. PERK kasutuselevõtt kaluri kalapüügiloa alusel toimuva kutselise kalapüügiga seotud andmete esitamisel, samuti kala üleandmise, esmamüügi- ja veoandmete esitamisel on toimunud järk-järgult.

Põllumajandus- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Tiina Saroni sõnul on kõik kalapüügikorralduse ametnikud kogu aasta toimetanud nutirakenduse kasutuselevõtu ettevalmistamise ja kasutajate toetamisega rakenduse vahetuks kasutamiseks. „Rakenduse sujuvamaks kasutuselevõtuks tehti koolitusi, koondati enim tekkivad küsimused ja vastused, võeti kasutusele klienditoe telefon jne,“ selgitas Saron.

Kalurid on uue andmete esitamise rakenduse hästi vastu võtnud. „Raskemini on andmete esitamise nutirakenduse PERK kasutamise omandanud vanemad kalurid, kelle kogemused nutitelefoni kasutamisel olid vähesed. Suuremad ettevõtted on rakenduse kasutusele võtnud väiksemate probleemidega ning kasutavad oskuslikult nutirakendusest tulenevaid eeliseid oma töö korraldamisel. Siiski on kõik kalapüüdjad nutirakenduse kasutusele võtnud,“ kirjeldas Saron. Rakendusega on esinenud ka tõrkeid, kuid suurem osa neist on kõrvaldatud.

Alates uuest aastast kuulub kalanduse valdkond loomatervise- ja heaolu osakonna koosseisu.  „Kliendi jaoks muutuseid ei ole. Kõikide piirkondade ametnike asupaigad ja telefoninumbrid jäävad samaks. Samuti toimib edasi klienditoe telefon,“ selgitas Saron.

Põllumajandus- ja Toiduamet on valmis ka 2025. a püügivõimaluste jaotamiseks taotlejate vahel ja kalapüügilubade väljastamiseks neile, kui Vabariigi Valitus kehtestab vastavalt kalapüügiseaduses kehtestatud korrale oma määruse 2025. a kutselise kalapüügi võimaluste ja kalapüügiõiguse tasude kohta.

Kutselise kalapüügiga seonduva info ning teenistujate kontaktid leiate siit: Kutseline kalapüük | Põllumajandus- ja Toiduamet

Kommenteeri:

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: