Fotod: Rando Pajuste

On saanud heaks traditsiooniks, et paljud koolid ja lasteaiad üleilmsel loomade päeval 4.oktoobril just loomadele pühendatud üritusi korraldavad. Uuemõisa lasteaed-algkool kutsus sedapuhku külla Loomapäästegrupi ja nii ühingu tegevusest, aga eelkõige, sellest kuidas loomadega käituma peaks, läks rääkima juhatuse liige Terje Parra.

Uuemõisa mõisa suures saalis olid koos kõik klassid esimesest kuni kuuendani. On tavaks, et võtame pea alati kaasa ka mõne päästetud looma. Terje võttis kaasa koer Semu, kes tema juures elab. Ka selle koera saatus oli karm – hüljatud pimedale maanteele, kus ta pimedas lakkamatus vihmasajus auto alla jäi. Elulootust ei antud, aga kõik läks õnneks teisiti ning Semu on täna terve kui purikas kui kerge lonkamine välja arvata.

Lastel lubati Semule pai teha ja koer nautis seda tähelepanu täiel rinnal. Nii mõnigi pisipõnn lubas, et kui tema suureks kasvab ja koera võtab, siis ei hülga teda mitte kunagi. Semust veel popim oli aga oravatüdruk, kes samuti tänu Terjele uue võimaluse sai. Paranevat metsasukat said lapsed paraku ainult läbi puuri piiluda, sest inimkontakti pole loomale, kes ise metsikus looduses hakkama peab saama, nüüd küll vaja. Muidugi järgnes ka küsimuste-vastuste voor, sest huvi loomade ja lindude elu vastu oli lastel väga suur.

Lapsed ja õpetajad olid kokku kogunud suure hulga toitu ja tarvikuid, mis Loomapäästegrupi hoolealustele annetati. Seda oli kohe nii palju, et pakiruum sai pea otsast-otsani täis. Omaette elamus oli näha loomade päästmiseks mõeldud kaubikut ja iga põnn sai seal seal ringi tuuseldada just nii kaua kui hing ihaldas. Tore päev oli! Aitäh, Uuemõisa lasteaed-algkooli pere!