Fotod: Mihkel Rikas

Vanglateenistuse korraldatud teenistuskoerte keelatud ainete otsingu ja kuulekuse võistlused toimusid 1. novembril. Kutsustute seas olid partnerid Maksu- ja Tolliametist, Politsei- ja Piirivalveametist, Päästeametist, et parimad ninad saaksid oma oskused proovile panna.

Karvased kolleegid koos oma juhtidega näitasid narko-, tubaka- ja lõhkeaine otsimises ja kuulekuses väga kõrget taset. Kuulekuse võistluse esikoht ja parima eriaineid leidva Meisternina tiitlid läksid tänavu Maksu ja- Tolliametisse.

Möödunud aasta parim narkootikumide leidja Vanglateenistuse koer Sky koos Heli Reiliga näitas sellel aastal kõrget klassi kuulekuses ja saavutas selles II koha.

Narkootikumide leidmises on väga head ninad ka teistel Vanglateenistuse koertel. Teiseks tuli narkootilise aine otsingul Vanglateenistuse koer Ronja ja koerajuht Annika Sild, kolmanda koha teenisid Dico ja tema juht Heli Reili.

Ühtekokku osales 25 tandemit ja taas leidis kinnitust tõsiasi, et ka hea nina aitab tagada turvalisust teenistuses ja ühiskonnas.