Fotod: Reelika Riimand (PPA)

Ööl vastu reedet käivitas politsei Tartumaal Emajõe suursoos otsingu, millele pani eduka punkti teenistuskoer Dax. 14. juulil kella 23 paiku sai häirekeskus teate, et Tartumaal lahkus kodust naine, kelle elu võib ohus olla. Kuhu naine minna võis, ei osanud keegi aimata. Ühendust ei saanud temaga samuti võtta, kuna oma telefoni oli ta välja lülitanud.

Politsei asus koos naise abikaasaga lisainfot koguma, et otsitava võimalik liikumissuund kindlaks teha. Peagi saadi juhtlõng, mis juhatas abistajad Kavastusse, Emajõe-Suursoosse. Et hajaasustusega suurtel maa-aladel on kõige efektiivsem kasutada otsingukoera, kutsuti kohale politseikoer Dax ja tema juht Rauno, kes jõudsid kohale täpselt kell 00.45. Dax võttis Emajõe matkarajalt naise jälje kiiresti üles.

„Tundsin, kuidas koer hakkas kohe rihmast nii intensiivselt vedama. Tiris jõuliselt umbes pool kilomeetrit pikki matkaraja laudteed ning siis hüppas rajalt maha ning sikutas mind umbes viie meetri jagu edasi kraavipervele, mille taga otsitav naine jõekaldal vees pikali maas lebas. Laudteelt polnud nähagi, et seal kallaku taga kedagi olla võiks,“ kirjeldas koerajuht Rauno.
Naine hingas, kuid oli teadvuseta. Ümberringi tühjad tabletilehed. Politsei andis kannatanu kiirabile üle, kes naise koheselt haiglasse viisid.