Selleks, et autosõidud kulgeksid turvaliselt ka perekonna neljajalgsetele liikmetele, on oluline tagada nende ohutus transportimise ajaks. Kahjuks liiklusseadus otsesõnu lemmiklooma sõidutamist ei reguleeri, kuid loomakaitseseadus kohustab omanikku oma looma heaolu eest hoolitsema. Samuti on kõigile liiklejatele ohutum kui looma sõidutatakse turvaliselt.

Lemmikloom tuleb sõidu ajaks kinnitada, kuna autos vabalt liikuv loom võib häirida juhi tähelepanu. Samuti võib kinnitamata loom paiskuda kokkupõrke korral sõidukis oma kohalt, vigastades ennast või teisi autos viibijaid. Šokis loom võib ohustada ka kannatanutele abi andmist neid rünnates.

Lemmiku turvaliseks transportimiseks:

  • pane loom transpordipuuri ja kinnita see turvavööga – puur peab vastama looma suurusele, õhk peab puuris ringi liikuma, küljealune võiks loomal olla pehme ja mugav;
  • kasuta loomal turvatrakse ja kinnita koos nendega lemmik istmele – traksidel võiksid olla pehmendused.
  • pikema sõidu korral tee pause, sest pikad autosõidud on loomade jaoks stressirohke. Jalutuskäiguks võiks peatuda iga kahe või kolme tunni tagant;
  • varu piisavas koguses vett ja toitu – juba kevadel peab kindlaks tegema, et loom saab ka pikemal väljasõidul janu kustutada.

Kindlasti EI TOHI mitte kunagi sõidutada koera lahtiselt autos ega pikapi tagakastiks. Avarii korral põhjustab see loomale raskeid vigastusi või isegi surma. Kindlasti ei tohi kunagi lasta oma koeral sõita pea aknast väljas, sest teeprahi silma sattumine võib koera silmadele põhjustada tõsiseid vigastusi. Turvavööga kinnitamata koer võib lahtise aknaga välja hüpata.

Liikleme oma lemmikutega turvaliselt!

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: