Veebruaris on juba esimesi karusid siin-seal liikumas nähtud.
Kui üksikuid karu jälgi võis kohata juba jaanuari lõpus, siis sõbrapäeva paiku jäi näiteks Haapsalu jahiseltsi maadel rajakaamerasse isakaru ning kuu lõpuks on tulnud teateid ka mitmetest teistest jahipiirkondadest üle Eesti.
Viimasel ajal on valdavalt üle Eesti olnud ka ilm plusskraadides, mistõttu on karude küljealune märjaks läinud ja see neid liikvele ajanud. Kui varasematel aastatel on esimesed teated taliuinakust ärganud karudest tulnud märtsi alguses, siis sel aastal tuli see veidi varem. Pruunkarude taliuinaku kestus sõltubki palju ilmastikuoludest.
Pruunkaru taliuinaku kestus varieerub piirkonniti, enamasti vältab see 4–5 kuud. Taliuinakuks valmistudes tõuseb karu kehakaal kuni 35%. Talvitumiseks kasutab karu pinnaselohke, varjulisi kohti tuulemurrus. Uinaku ajal karu ainevahetus aeglustub ja kehatemperatuur langeb 3–5 kraadi võrra. Suurima osa uinaku ajal vajaminevast energiast saadakse rasvkoe lagundamisest. Tiined emased ka poegivad taliuinaku ajal ning on ka taliuinakus koos nendega mõnevõrra kauem kui isased.