Fotod: Inari Leiman

Sel pühapäeval, sügise esimesel päeval, kutsume huvilisi loomaaeda tähistama maailma ninasarvikute päeva! Seda peetaksegi igal aastal 22. septembril.

Meie mõlemad ninasarvikuemandad Elba ja Binti on nüüdseks oma esimese õuetiiru ära teinud. Ninasarvikupäeva keskpäeval ootavad nad loomaaiakülalisi siiski paksunahaliste majas sees. Seal saab kuulda huvitavaid lugusid ninasarvikute, ökosüsteemide iidsete hiiglaslike võtmeliikide elust ja rollist looduses.

Läinud nädalal sai suure tiigriaediku elektrikarjus parandatud ning amuuri tiiger Aleksander, kes on nüüd särtsukogemuse võrra rikkam ja traatidega ettevaatlikum, patseerib rahulikult ja uudishimulikult aedikuvõsas.

Vihmametsamaja restorani suurtest akendest aga saab laupäeviti kell üks päeval jälgida amuuri tiigri Danuta toitmist.

Kagu-Aasia vihmametsa majas õitsevad papaia, metsik kahili ingver ja korallpõõsas, banaanidest rääkimata.

   

Majas vabalt elavad pisikesed riisiamadiinid toidavad vaikse vidina saatel hoolega oma viimase pesakonna nelja poega. Valge-kuldnokad, keda meil koos koorunud poegadega on nüüd kokku viis lindu, asjatavad tähtsalt oma elupaigas ja lasevad aeg-ajalt laulu.

Kalakass Tommi troonib oma lemmikorvas. Aasia sõrmiksaarmad müravad ja puhkavad vaheldumisi. Ka binturong Kawan on aeg-ajalt liikvel saarmaste kohal kaarduvatel okstel.

Kõrgel puuvõras lehvitavad tiibu Lyle’i lendkoerad. Kaunilt läikiv pundar võrkpüütonit on kui elegantse lohakusega oksale visatud. Meie suurim madu tiigerpüüton on läbinud järjekordse kestumise ja võib nüüd veidi hinge tõmmata. Smaragdskingid aga löövad vahetevahel ringtantsu.

   

Läinud nädala vihmasel reedel lubati ilves Riina vana karumaja suurde endisesse leopardiaedikusse. Esmalt suuril silmil ja väga ettevaatlikult uusi valdusi uurinud metsakiisu tunneb end nüüd, nädalapäevad hiljem, aedikuroheluses väga hästi ega poe ka vaatajate eest peitu.

Jõesigadele avati reedel pääs aedikusse, kuhu oli kevadel kartuleid mulda pistetud. Nagu mullu, nii oli nüüdki kõige julgem noorim jõesiga Zlata. Ta astus läbi tamburi ning sai tasuks uhkes üksinduses tuhnida ja kartuleid krõmpsutada. Kinnisilmi ning täielikult haistmisele keskendudes.

Täht-samblikkonnad troopikamajas paigutati uude suuremasse terraariumi, kus saab nüüd paremini näha konna kõiki arenguetappe: kudu, kulleseid ja täiskasvanud konni.

Pisihiir teeb oma kõrrerohkes elupaigas looduskooli koridoris kiireid akrobaatilisi trikke ja toestab ennast osavalt sabaga.

Septembris algas kooliaasta ning ka loomaaednikud võtsid ette koolitusreise. Ulukihooldajad käisid õppereisil Soomes Korekeasaari loomaaias ja meremaailmas Sea Life, loodushariduse töötajad väisasid Burgers’ Zood ja Artist Hollandis, tugiteenuste osakond koos haldusjuhi ja direktoriga aga tutvus Prantsuse Riikliku Loodusmuuseumi koosseisu kuuluva Pariisi loomaaia ja botaanikaaiaga.

Vabatahtlikud Swedbankist aitasid korrastada jääkarude elupaika ning korjata kive ja ehitusprahti alpinaariumi kitsede aedikuis. Samuti punusid nad kitsede võrkaia okstega tihedamaks ja kinkisid loomaaiale suure koguse päevalilleseemneid.

Teisipäeval teostati linnutiikide lahvanduse kontrolli, misjärel tiik lastakse nüüd taas vett täis. Jätkuvad vana katlamaja lammutustööd. Toimuvad korralised loomade vaktsineerimised ja nugiliseproovide uurimised. Tuleval nädalal algab kõrvitsate kogumine koostöös Omnivaga.

Kommenteeri:

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: