Fotod: Inari Leiman

Möödunud nädala kolmapäeval saabus Tallinna loomaaia uude tiigriorgu kolmas amuuri tiiger, Helsingis Korkeasaari loomaaias 27. augustil 2022 sündinud noor emane Ohana. Otsuse tiiger Tallinna saata tegi Euroopa loomaaedade ja akvaariumide ühenduse (EAZA) amuuri tiigri paljundusprogrammi koordinaator.

Teekonnal saatsid tiigrit Tallinna ja Korkeasaari loomaaia töötajad, reis Tallinki laeval sujus tõrgeteta. Läbi linna aitas tiigri politsei eskort.

Oma sünnikodus juba päris iseseisvaks ja enesekindlaks muutunud Ohanal võtab uute olude ja läheduses viibivate täiskasvanud tiigritega harjumine siiski veidi aega. Kõik tiigrid on kuu aega karantiinis ja hakkavad külastajate ette astuma juuli keskpaigas.

Sel teisipäeval andis ehitaja tiigrioru pidulikult loomaaiale üle, misjärel saavad nüüd kõik huvilised uue ekspositsiooniga tutvuda. Tõsi, esialgu ei ole seal veel nähtaval loomi, kuid riburada hakkavad nad külastajate ette astuma. Esimeste ekspositsiooniloomadena kolis kolmapäeval uude aedikusse sisse must-toonekurgede paar.

Ehituse valmimise puhul kinkis EG Ehitus AS loomaaia tiigritele 42 kg vasikafileed. Üleandmise peo õhtul aga marssis tiigrite vaatlustunnelit üle vaatama ka linnutiikidelt kõndima läinud sookilpkonn.

Neljapäeval tehti amuuri tiiger Pootsmanile anesteesia, et uurida lähemalt kasvajat tema kõhuseinas. Konsiilium Eesti Maaülikooli ja Tallinna loomaaia loomaarstidest ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla anestesioloogist otsustas piirduda diagnostilise protseduuri läbiviimisega. Uudismoodustisest võeti koeproovid ning kahe nädala pärast tehakse tiigrile kompuutertomograafia uuring.

   

Läinud nädalal sõraliste majja viidud tüügasseakult Tony lasti teisipäeva pärastlõunal suurde õueaedikusse. Vaevalt praotunud uksest laka lehvides välja tormanud loom tuiskas aedikus, et  liiva lendas, ning mõõtis väravate ja elektrikarjuse vastupidavust. Rahunes siis ja leidis varjualuse, mille alla kaevuda. Tüügassigadele omaselt loodab Tonygi oma erksatele meeltele ja kiiretele jalgadele. Emistega kohtumine seisab tal veel ees.

   

Kullimäel koorus esimene lumekakupoeg. Esialgu püsib ta ema tiibade varjus.

Linnutiikidel uhkelt ringi ujuvad isased mustluiged hoiavad veelinnumaja tiiki oma kontrolli all. Teised linnud hoiavad neist igaks juhuks kaugemale.

Naaritsaekspositsiooni bassein laseb vett läbi ning läheb remonti, sestap koliti naarits Mars mõneks ajaks külastajate silma alt ära.

Loomaaednikud avastasid tee ääres kasvamas täpilise surmaputke, mis tõenäoliselt koos pinnasega loomaaeda oli sattunud. Ohtlikud taimed juuriti välja.

Laupäeval, 22. juunil, aasta ühe pikima päeva keskpäeval tähistame loomaaias kaamelipäeva. Sel päeval peetakse üle maailma kaameleid meeles just seetõttu, et nüüdisaegsete kaamelite elupaigas Aasias ja Aafrikas on see päev sageli aasta palavaim ja sobib eriti hästi neile imepärastele kõrbeasukatele tähelepanu juhtimiseks.

Loomaaed on pühade ajal avatud nagu alati: kassad 9–18, jalutada võib kuni 20ni.

Kommenteeri:

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: