Ilves ja hunt. Teen retke, kus räägin neist kahest kiskjast. Räägin neist mõlemast eraldi, kuid kaen ka neid seoseid, mis neil kahel kiskjal on ja kuidas nad üksteist mõjutavad?
Aastaid olen ilvese jälgedes käinud ja neid tundma õppinud. Minu kogemusel on juba liikumisviisist võimalik aru saada, kas jäljemeister oli ilves või hunt. Teen teile selgeks, kuidas eristada hundi ja ilvese jälge. Tegelikult on need ikka väga erinevad, kuid tihti märkan, et inimesed eksivad selles osas päris palju. Siiski on ka olukordi, kus isegi parim jäljekütt ei saa aru, kes on käinud. Selleks on omad nipid ja teadmised, kuidas siis eristada ja mõista, kellele jäljed kuuluvad. Nendest räägin ja jagan oma kogemusi.
Räägime veel:
- Mida rahvapärimus ilvesest räägib ? Kes on ubailves, laaneilves, huntilves?
- Kuna palju on ka eksiarvamusi ilvese toitumisest ringlemas, siis vaatame üle teaduslikult, keda siis ilves põhiliselt sööb ja kui palju!
- Milline on ilvese teaduslik määrang: kuidas ilvestel läheb? Kas tegemist on ohustatud liigiga?
- Milline on ilvese eluviis, poegade kasvatamine, partnerlussuhted jne?
Huntidest rääkides keskendun enda kogemustele ja näidetele, mis mulle nende kohta lugedes on silma hakanud. Minu jaoks ei ole kunagi olnud küsimust, kas loomad mõtlevad ja käituvad eesmärgipäraselt. Ka tänapäeva teadus on teinud palju avastusi loomade käitumises, mis selgelt tõestavad, et loomad pelgalt ei toimi masinlikult, nii nagu arvas 17. sajandil Descartes. Miks ta nii arvas on eraldi küsimus, kuid jätkaksin pigem Darwinlikku lähenemist, mis ütleb, et loomad on teadlikud ja intelligentsed olendid nagu inimesedki.
- Hind 40 EURi/inimene
- Sobilik lastele alates 10 a
- Kestvus 3-4 h
- Riietuda vastavalt ilmale. Füüsiliselt on tegemist pigem kergema matkaga, teeme mitmeid pause ja keskendume pigem kulgemisele. Vahemaa, mida läbime ei ole üle 5 km
- Soovi korral võtta kaasa endale midagi juua ja näksida