Fotod: Inari Leiman

Läbi esmaspäevahommikuse udu koitis viimaks päev, mil jääkarud Friida ja Rasputin taas teineteise seltsi lubati. Friida, kes peale varahommikust värskendavat kümblust end kohe jälle mõnusalt porikaruks oli püherdanud, tormas luugi avanedes jooksujalu Raspile vastu. Taaskohtumine oli tormiline ja väsitas viimaks mõlemad päris ära. Jääkarud jäävad kokku nagu eelnevatelgi aastatel.

  

Samal päeval pidasid pulmi ka loomaaia ilvesed Dikuša ja Charik.

Faasanikuked on suled särama löönud ning kipuvad oma territooriumi ja kanakeste kaitsel talitajaid kimbutama. Aprillis juba 39-aastaseks saav ronk Jaška lehvitab aedikusse pandud peegli ees oma läikivmusti tiibu ja hüüab tuttavaile tervitust. Kukrust on nähtud välja piilumas juba üht Bennetti känguru poega.

Teisipäeval sündisid troopikamaja suures akvaariumis neli pisikest jõeraid. Vanemate täpsed väikesed koopiad ujuvad nüüd koos kõigi kaladega, püsivad liikumatult kaljuseina vastas või poevad liiva alla peitu.

Loomaaia inkubaatoris 7. märtsil koorunud habekotkatibu, kes nüüd loomaaednike hoole all kenasti sirgub, on võrreldes varasemate aastate järelkasvuga eriti suur ja tugev. On lootust, et tegemist on emaslinnuga.

Kullimägi on osaliselt külastajatele suletud, kotkad valmistuvad pesitsemiseks või juba istuvad pesal.

Kesknädalal tähistati üle ilma rahvusvahelist hülgepäeva ja maailma veepäeva. Loomaaia hallhülged Lielu ja Lätipoiss oskavad puhtast ja parajalt soolasest veest hästi lugu pidada.

Laudtee üle linnutiikide on nüüd külastajatele avatud, kuid rändlindude saabumisega taas üles kerkinud linnugripioht on sundinud kõik loomaaia tiivulised katuse alla.

Sõraliste majas kohtusid pisike kääbuskodukitse sikk Nuki ja hiidveis gaur Agaata, et teineteisele seltsi pakkuda. Huvi oli vastastikune.

Muskusveised said aedikusse sügamisharja ja karja kõige suuremate sarvedega loom Oskar võttis emaste pilgu all kohe ette selle klohmimise.

Vööthüään Kanter püherdab mõnuga kevadisel maakamaral ega pööra tema lihakäntsaka kallal toimetavale vareseparvele erilist tähelepanu.

Naaritsate kaitse ja püsimajäämise eesmärgil saadeti läinud pühapäeval loomaaia liigikaitsekeskusest Prantsusmaale Zoodyssee loomaparki kaks isast naaritsat ja Calviaci loomakaitsealale üks emane naarits. Tšehhi Pavlovi keskusesse sõitis samuti üks emane naarits.

Tallinna Loomaaia hariduskeskuse fuajees on kuni septembrini avatud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia põnev näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“, mis keskendub putuktolmeldajatele ja nende tähtsusele.

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: