Fotod Inari Leiman

Veskimetsas täristab suur-kirjurähn. Hallvares kõristab kevadiselt. Kevadlaulu laseb ka meie valge vares, kes elab faasanite vahel. Tasapisi, aga siiski järjekindlalt paisuvast värvuliste sädinakoorist kostub valjult rasvatihase metalne kilksumine.

Kolmapäeval sadama hakanud vihm tõi kevade lõhna veelgi rohkem esile. Varakevadine lehitu mets ja vihmase argipäeva loomaaiakülaliste vähesus võimaldavad paremini märgata ka loomaaia vabalt elavaid asukaid.

Amuuri leopard Alexei tõestas taas, et Amuurimaal elavad kaslased vett ja niiskust ei pelga: vihmasel kesknädalal tukkus ta häirimatult õueaediku puukoorepesas.

Lakkhundid on nüüd kogu aeg koos ning ka öösiti õueaedikus: nad käivad teineteise kannul, hüppavad, mängivad ja jooksevad. Lakkhunditüdruk Baïa on eriti mänguline. Videvikus võib kuulda nende omapäraseid möirgega sarnanevaid haugatusi.

Kõik kured jalutavad õueaedikutes. Aasta algusest loomaaias elava noore sookure sugu on nüüdseks selgunud, ta on isane. Faasanid ja sini-paabulinnud alustasid munemisega.

Hallhülged võtavad vees kiireid poognaid. Kaksküürkaamel Hasan valvab oma haaremit. Dagestani tuurid ja teisedki alpinaariumi asukad oskavad head asja hinnata ning on ette antud kuused rootsuks koorinud.

  

Lumeleopardid eraldati teineteisest, ekspositsioonis elab nüüd emane Makalu.

Rocca al Mare kooli 5.a klassi õpilased koos vanematega meisterdasid läinud nädala neljapäeva õhtul pappkastidest, munarestidest ja papptorudest loomadele vahvaid keskkonnarikastusvahendeid. Loomaaia asukad oskavad seda hinnata!

  

  

Kaks nädalat tagasi, 28. veebruaril Kagu-Aasia vihmametsamajas ilmavalgust näinud pisike binturongipoeg kasvab kenasti. Loomaaiakülalised teda aga veel mõnda aega ei näe, ta on koos emaga pesakastis.

Liigikaitseuuringute keskus valmistub naaritsate paaritusperioodiks: emaste sigimisvalmiduse määramiseks alustatakse reedel vaginaalnõre võtmisega.

Naaritsatele, keda on plaanis saata teistesse loomaaedesse, tehti SARS-COV-2 test tänavu loomi esmakordselt anesteesiasse panemata. Veterinaar hoidis naaritsat käes ja tegi testi ilma suuremate probleemideta ära. Tundub, et selline teguviis põhjustas loomadele vähem stressi, kuid selle täpsemaks selgitamiseks mõõdetakse lisaks naaritsate stressihormoone.

Suve alguseks planeeritud amuuri tiigrite saabumise ettevalmistusena käisid meie töötajad Riia loomaaias tutvumas sealsete suurte kaslaste treenimise ja elukeskkonna rikastamisega. Tiigrioru avamine külastajatele jääb suve teise poolde.

Meil koorunud valgekurg leidis endale uue kodu Prantsusmaal.

Pühapäeval väisas loomaaeda ja Kagu-Aasia vihmametsamaja Eestis resideeriv India suursaadik. Eraviisiliselt loomaaeda külastanud India kõrgeim diplomaatiline esindaja sõnas, et meie vihmametsamajas on tal hea kodune tunne.

LUGEJATE LEMMIKUD:

VIIMASED UUDISED:

Saada vihje, foto või video!

Kontrolli kiipi

Jälgi meid sotsiaalmeedias

VEEL PÕNEVAT LUGEMIST: