Udune ja varakevadiselt soe veebruarilõpp lasi laste loomaaia küülikutel kaevetöödega algust teha, pani ameerika piisonid lustist kappama ja kaeluskotka uduniisket sulestikku tuulutama. Korsak Rita põrnitses maailma läbi vihmase vaateklaasi, raipekotkas kössitas udus, manul Mars aga mõtiskles, kas süüa veel üks rott kohe või pigem hiljem. Manulid Altani ja Mars on nüüd lahus, kumbki omas aedikus, ja söömisega kiiret pole.
Linnutiikidel on tunda algavat kevadrahutust: sinikael-pardi ja jääkoskla isaslinnud peletavad pladinal konkurente. Kanada lagled, väikeluik ja hiljuti tiikidele lastud mustluiged sopsutavad ja mulistavad tiigiveel. Silma võib jääda ka üks loomaaia linnutiigil peatuse teinud melanootiline sinikael-part.
Udusel kesknädalal oli aedikukünka najal armsasti unne suikunud jääkaru Friida.
Sel laupäeval, 2. märtsil kutsub loomaaed koos Eesti Polaarklubiga kõiki huvilisi loomaaia jääkarumaailma tähistama rahvusvahelist jääkarupäeva, mida üle maailma peetakse 27. veebruaril. Saab näha meie jääkarude toitmist, uurida mikroskoobi all nende valgena paistvat karva, kuulata Tiit ja Maris Pruuli kohtumisest polaaralade valitsejate maailma suurimate maismaakiskjatega Loodeväilas ja imetleda Kaido Haageni üles võetud Arktika vaateid. Täpsemalt siin.
Jääkarumaailma alumisel platvormil on välja pandud mereprügi teabepost. Sealsamas kõrval ning lumekakkude, hallhüljeste ja muskusveiste aedikute lähistel leiab teabetahvlid sellest, kuidas mõjutavad kliima soojenemine ning merejää sulamine Arktika asukate elupaiku ja ellujäämist.
Pühapäeval, 3. märtsil aga peetakse üle maailma eluslooduse päeva. Loomaaed on just õige koht kogu maailma elurikkusest väikese ülevaate saamiseks. Samal päeval tähistatakse ka rahvusvahelise ohustatud liikidega kauplemise konventsiooni (CITES) 51. sünnipäeva. Selle paljude riikide vahelise kokkuleppe logo tähtede asetuses aimub elevant – tänapäeva suurim maismaaloom, kes kontrollimatu jahi tulemusena sattus 20. sajandi keskpaiku hävimise äärele.
Liigikaitseuuringute keskuses läbisid sel nädalal kümme emast naaritsat paaritusperioodi eelse tervisekontrolli. Protseduuride hulka kuulus vereproovi võtmine, röntgen, ultraheli ja üldine ülevaatus (silmad, kõrvad, hambad, käpad, karvad). Ühel kuueaastasel naaritsal nimega Sale avastati kontrolli käigus emakakasvaja ja ta tuli magama panna. Pildil olevale naaritsale tehakse parasjagu ultraheliuuringut.
Teisipäeval läbisid tervisekontrolli ka kullimäel elavad ilvesed Charik ja Dikuša.
Alates märtsikuust töötavad loomaaia kassad 9–17, siseekspositsioonid on avatud 10–18, laste loomaaed 10–17.